Šport

FRANČEK GORAZD TIRŠEK DVAKRAT NA STOPNIČKAH

Paraolimpijec Franček Gorazd Tiršek je uspešno opravil generalko pred skorajšnjimi paraolimpijskimi igrami. Na mednarodnem tekmovanju v Novem Sadu je v disciplini zračna puška stoje v kategoriji R4 v kvalifikacijah dosegel 2. mesto s 628,9 kroga, in nato v finalu končal na 2. mestu. V disciplini zračna puška leže v kategoriji R5 je bil v kvalifikacijah je bil s 632,6 kroga 8. in na koncu osvojil 3. mesto. V disciplini z malokalibrsko puško leže v kategoriji R9 se ni uvrstil v finale.

V Pariz bo med 28. avgustom in 8. aeptembr4om 2024 gostil 17. poletne paraolimpijske igre. Na paraolimpijskih igrah bodo podelili 549 medalj v 22 parašportih, tekmovalo pa bo 4400 parašportnikov in parašportnic z vsega sveta. Slovenske barve bodo v Parizu zagotovo zastopali lokostrelca Živa Lavrinc in Dejan Fabčič, strelec Franček Gorazd Tiršek in ženska reprezentanca odbojke sede. V prihodnjih dneh bo znanih še nekaj potnikov. Do zdaj so slovenski paraolimpijci osvojili 52 kolajn. Od tega športniki paraplegiki in tetraplegiki Zveze paraplegikov Slovenije kar polovico – 4 zlate, 9 srebrnih in 13 bronastih.

Vir: ZP SLO